Ośrodek Wypoczynkowy "Hacjenda" położony jest w miejscowości Redło, w województwie zachodniopomorskim. Nasza miejscowość znajduje się w sąsiedztwie przepięknych i atrakcyjnych terenów przyrodniczo-turystycznych objętych ochroną Natura 2000. Zaledwie 12 km od nas przebiegają granice otuliny "Drawskiego Parku Krajobrazowego". Krainy z przepięknymi jeziorami i bogatymi w runo, gęstymi lasami. Większość jezior posiada wysoką klasę czystości, dostatnich w różne gatunki ryb. Wielohektarowe akweny dają możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, w tym przede wszystkim żeglarstwa i nurkowania. Nasze okolice są rajem dla miłośników wędkarstwa, żeglarstwa, grzybobrania, a także osób lubiących aktywnie spędzać swój czas na rowerze lub o kijkach - Nordic Walking. Dlatego warto skorzystać z oferty jaką dla Państwa przygotowaliśmy i zatrzymać się w naszym ośrodku wypoczynkowym.

 

 Pośród interesujących jezior warto wymienić największe w pojezierzu Jezioro Drawskie o powierzchni zwierciadła wody sięgającym do 1781,5 ha. Warto także zauważyć, że jest to drugie po Hańczy najgłębsze jezioro w Polsce mające głębokość 97,7 m. Kolejnym ważnym akwenem posiadającym 1 klasę czystości jest Jezioro Siecino mające 743 ha i głębokość 43 m. Jezioro posiada wiele interesujących gatunków ryb m.in. Sielawę, a także jest rajem dla nurków. Z kolei okoliczne rzeki takie jak: Drawa, Parsęta, Dębnica idealnie nadają się do spływów kajakowych.

 

POJEZIERZE DRAWSKIE I PARK KRAJOBRAZOWY

 

atrakcje komorze drawskie

foto: www.pojezierze-drawskie.pl

 

Redło jest także bardzo blisko położone w okolicach dziewiczej, polodowcowej krainy zwanej "Szwajcarią Połczyńską", w której sercu pomiędzy morenowymi wzgórzami rozciąga się tzw. "Dolina Pięciu Jezior".  Szwajcaria Połczyńska to kraina mająca wybitnie polodowcowy charakter. Na licznych wzgórzach  porastają rozległe połacie lasów bukowych, pełnych wielu gatunków grzybów. W rozlicznych jarach i wąwozach płyną strumienie, a różnica wysokości między dolinami, a ich stromymi zboczami sięga blisko 80 metrów.

 

 SZWAJCARIA POŁCZYŃSKA I DOLINA PIĘCIU JEZIOR

 

atrakcje region1

foto: Nadleśnictwo Połczyn

 

"Szwajcaria Połczyńska" położona jest w okolicach Połczyna-Zdroju, miasta-kurortu cieszącego się wielowiekową tradycją lecznictwa uzdrowiskowego. Na terenie miasta działa wiele sanatoriów, dzięki czemu można tam skorzystać z usług leczniczych, zabiegowych oraz odnowy biologicznej świadczonych przez wyspecjalizowaną kadrę na wysokim poziomie. Nasi goście przebywający w "Hacjendzie" dzięki współpracy z Uzdrowiskiem Połczyn Grupa PGU S.A. mają zagwarantowane korzystne rabaty na usług leczniczych, w tym na zabiegi w miejscowym SPA "ZACISZE".

 

UZDROWISKO POŁCZYN I SPA "ZACISZE"

 

atrakcje10

foto: www.spa-polczyn.pl

Uzdrowisko Połczyn/Wydawnictwo Kamera

 

Jedna z atrakcji Połczyna-Zdroju jest rozciągający się na blisko 80 ha zabytkowy Park Zdrojowy, który przystosowany jest do zarówno do wypoczynku jak również do aktywnego spędzania czasu. W przedniej części parku tzw. "francuskiej" znajdują się przepiękne dywany i kompozycje kwietne, ławki, pijalnia wody "Joasia", a także amfiteatr. W części tylnej tzw. "angielskiej" znajduje się wiele tras o charakterze rekreacyjnym nadających się zarówno do jazdy rowerem, jak i spacerów oraz popularnego Nordic Walking.

 

PARK ZDROJOWY W POŁCZYNIE-ZDROJU

 

atrakcje2

foto: Polczynzdroj24.pl

 

Z kolei w oddalonym o 10 km mieście powiatowym Świdwin istnieje możliwość skorzystania z atrakcji w Parku Wodnym "Relax", z czego bardzo często korzystają goszczące u nas kolonie i grupy sportowe.

 

PARK WODNY "RELAX" W ŚWIDWINIE

 

atrakcje4

foto: swidwin24.info.pl

 

Okolice "Hacjendy" to tereny cieszące się wysokimi walorami przyrodniczymi, a także historycznymi. Wiele miejsc zasługuje na uwagę i odwiedzenie. W Połczynie-Zdroju, Świdwinie i Starym Drawsku nasi goście mogą m.in. odwiedzić wielowiekowe, zabytkowe zamki.

 

ZAMEK W ŚWIDWINIE

 

atrakcje swidwin

 foto: swidwin24.info.pl

 

Najokazalszy i najstarszy z nich to Zamek Drahim mieszczący się w Starym Drawsku pomiędzy Czaplinkiem i Połczynem-Zdrój. Obecnie zachowane ruiny tego  zamku pochodzą z XIV - XVII wieku. Obiekt posiada bogatą historię, należał m.in. do templarjuszy, a następnie do joannitów. Wcześniej na jego miejscu funkcjonował gród słowiański. Zwiedzający to miejsce mają możliwość zobaczenia w murach zamku tematycznej wioski rycerskiej.

 

ZAMEK DRAHIM - STARE DRAWSKO

 

atrakcje zamek drahim

foto: Wikipedia

 

Zaledwie 64 km od "HACJENDA" oddalona jest jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości nadmorskich Kołobrzeg.

 

KOŁOBRZEG - MORZE BAŁTYCKIE

 

kolobrzeg hacjenda

foto: Polczynzdroj24.pl

 

Organizując kolonię lub obóz w naszym ośrodku wypoczynkowym masz gwarancję wielu atrakcji, odpowiedniego zaplecza, bardzo dobrego wyżywienia i przyjaznego personelu, który jest do Twojej dyspozycji przez 24h. Zapoznaj się z naszą ofertą: obozy i kolonie SPRAWDŹ >>> imprezy okolicznościowe SPRAWDŹ >>>.

 

 

Zapraszamy do HACJENDY już dziś!

 

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu z nami:

kontakt button