redlo widok

 foto: www.polczynzdroj24.pl

 

Ośrodek Wypoczynkowy "HACJENDA" położony jest we miejscowości Redło, w województwie zachodniopomorskim, w gminie Połczyn-Zdrój, w powiecie świdwińskim.  Redło to duża, przedsiębiorcza i zadbana wieś licząca blisko 1200 mieszkańców z dostępem do sklepów, hali sportowej, stadionu i Kościoła.

 

Miejscowość ma bogatą historię, a prowadzone na tym terenie wykopaliska stwierdziły istnienie pozostałości działalności ludzkiej z epoki brązu. Łącznie odnotowano 17 stanowisk archeologicznych. Miejscowość została założona w 1450 roku przez ród szlachecki Redel, na miejscu starej osady. Stąd prawdopodobnie bierze się obecna nazwa wsi.

 

Redło położone jest w połowie drogi pomiędzy Świdwinem a Połczynem-Zdrój przy drodze nr 153. Miejscowość ma charakter popegeerowski, przed laty działał tu świetnie prosperujący państwowy kombinat rolny PGR. Z historią Kombinatu związany jest rozwój tej miejscowości, który nastąpił w latach siedemdziesiątych. Wybudowano tu osiedla mieszkaniowe dla pracowników PGR, pobudowano przedszkole, biura kombinatu, oraz powstał Zakład Mechanizacji i Chemizacji Rolnictwa (ZMiCH). Pod koniec lat 70 oddano także do użytku remizę Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Dosłownie 50 metrów od ośrodka przy Publicznej Szkole w Redle znajduje się hala sportowa o wymiarach 18 m x 30 m, wysokość 8 m.

 

hala redlo

 

W odległości 400 metrów od ośrodka znajduje się stadion piłkarski Klubu Sportowego "Redlovia" z dobrze przygotowaną murawą o wymiarach 400 m od środka, bieżnią i trybunami oraz zapleczem z szatniami.

 

boisko redlovia

 

foto: www.polczynzdroj24.pl

 

Dziś we wsi działa prężnie kilka znaczących firm zatrudniających wiele osób m.in. Świtała International zajmująca się produkcją naturalnych osłonek do kiełbas dla przemysłu mięsnego.

 

 

 switala

 

Redło to zadbana i bezpieczna miejscowość położona w interesującej okolicy SPRAWDŹ >>>. Nasz ośrodek wypoczynkowy "HACJENDA" to idealne miejsce dla zorganizowania obozu lub kolonii SPRAWDŹ >>>, a także imprez okolicznościowych SPRAWDŹ >>>.

 

 

Zapraszamy do HACJENDY już dziś!

 

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu z nami:

kontakt button